Atrakcje w okolicy

ATRAKCJE W OKOLICY

Poznaj z nami uroki okolic Lipowego Wzgórza.

ATRAKCJE W OKOLICY

Poznaj historię i piękno pobliskiej przyrody.

Przewodnik po Powiecie Limanowskim

Zapoznaj się z lokalną architekturą drewnianą. Przejdź się po malowniczych szklakach górskich oraz zainspiruj się dziewiczym pięknem przyrody w najbliższym otoczeniu Lipowego Wzgórza

Spróbuj lokalnych miodów

W odległości ok 300 metrów znajduję się Pasieka Mordarka z szeroka gamą wyśmienitych miodów.

Można się tam zaopatrzyć w najwyższej jakości lokalne wyroby.

Stary Sącz

Położony około 25 km od Lipowego Wzgórza.

jedno z najstarszych miast w Polsce. Średniowieczny układ rynku i ulic oraz zabudowa miasta jest niezwykłą podróżą w przeszłość, podróżą w zamierzchłe czasy żywego traktu na Węgry, głośnych jarmarków, wiwatujących salw na cześć królów

Nowy Sącz

Położony około 25 km od Lipowego Wzgórza.

Główny ośrodek przepięknej Ziemi Sądeckiej ze szczytami Beskidów na południu i zachodzie oraz Jeziorem Rożnowskim na północy.

Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej

Szlak przebiega miejscami, które były areną kluczowych zmagań na froncie wschodnim Wielkiej Wojny. Podróżując wzdłuż szlaku można zobaczyć pamiątki tamtych czasów - forty, muzea, dawne obiekty wojskowe. W niektórych miejscach ocalały ślady okopów i innych umocnień polowych.

Jezioro Rożnowskie

Położone w odległości około 15 km od Lipowego Wzgórza.

Wyśmienite miejsce do wypoczynku nad wodą. Okolice Jeziora Rożnowskiego to miejsce pełne wyjątkowych zabytków i atrakcji. Znajdziesz tutaj zarówno warownie i zamki, jak również największy na świecie most kamienny wybudowany przez jednego człowieka, kościół romański, kościół obronny.

Kopalnia soli w Bochnii

Położona w odległości około 30 km od Lipowego Wzgórza.

To jedna z najważniejszych podziemnych atrakcji turystycznych. Od 2013 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Małopolski Szlak Architektury Drewnianej

Szlak tworzą najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane. Można tu odnaleźć malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory oraz drewniane wille i skanseny.

Spływ Dunajcem

Około 40 km od Lipowego Wzgórza.

Poczuj moc adrenaliny w dzikiej i pięknej przyrodzie. Górska rzeka o zróżnicowanym nurcie dostarcza wiele emocji, wspomnień i przeżyć i emocji. Spływ Dunajcem to atrakcja dla ludzi w każdym wieku.

Spływ Dunajcem można połączyć z wyprawą rowerową do Czerwonego Klasztoru na Słowacji wzdłuż malowniczego szlaku rowerowego. Rowery można wypożyczyć na miejscu

Pieniny

Około 45 km od Lipowego Wzgórza.

Pieniny, zwłaszcza ich środkowa część, są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Decydują o tym walory przyrodnicze i pozaprzyrodnicze tych gór, łatwa dostępność komunikacyjna oraz dobrze zorganizowana infrastruktura turystyczna.

Nestville Park - Whisky Tour

Około 60 km od Lipowego Wzgórza.

Okoliczna perełka dla fanów doborowego whisky i pysznej czekolady. Wizyta w tym kompleksie składa się z trzech części podczas których można zwiedzić skansen ukazujący tradycyjne sposoby wyrobu alkoholu, nowoczesną destylarnie, gdzie prześledzimy proces produkcji od A do Z oraz tradycyjną piwnice , w której whisky się starzeje.

Wycieczkę można zwieńczyć degustacją wyrobów w przepięknej rzeźbionej w drewnie sali oraz zaopatrzyć się w upominki z wycieczki.

Wyciąg Nasciarski Limanowa-Ski

Wjazd na wyciąg prosto z Lipowego Wzgórza!

Limanowa-Ski posiada dwa wyciągi narciarskie, jeden krzesełkowy a drugi orczykowy. Na stoku znajduje się zarówno trasa dla początkujących jaki i bystry zjazd FIS'owski. Na górnej stacji znajduje się restauracja z miejscem na grilla i placem zabaw dla dzieci.

Dla klientów Lipowego Wzgórza -10% na karnety i sprzęt!

Stadnina Koni

Około 2 km od Lipowego Wzgórza.

Nieopodal Lipowego Wzgórza znajduje się Klub jeździecki Parada. Można się tam umówić na indywidualne treningi z jeździectwa oraz na przejażdżki w terenie. Zajęcia organizowane są dla jeźdźców w każdym stopniu zaawansowania.

Obserwatorium Astronomiczne

Około 35 km od Lipowego Wzgórza.

Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza usytuowane jest na szczycie góry Lubomir. Jako jedno z nielicznych w Polsce jest otwarte dla turystów przechodzących pobliskim szlakiem. W obserwatorium organizowane są pokazy dzienne, wieczorne oraz specjalne pokazy tematyczne.